Jakie są koszty związane z montażem i utrzymaniem szklanej zabudowy tarasu?
Korzystanie z przydomowego ogrodu jako miejsca do wypoczynku czy spędzania czasu z rodziną cieszy się dużą popularnością wśród posiadaczy domów jednorodzinnych. By zapewnić sobie możliwie wysoki poziom komfortu, właściciele działek najczęściej decydują się więc na budowę przylegającego do budynku tarasu. Choć takie rozwiązanie sprawdza się znakomicie przy dobrej pogodzie, w naszym klimacie nie daje jednak możliwości częstego przebywania na świeżym powietrzu z racji opadów, wiejącego wiatru lub chłodu. Wyjściem, które wyeliminuje te niedogodności, będzie zamówienie szklanej zabudowy tarasu, co wiąże się z dodatkowymi kosztami. Przekonajmy się, co składa się na takie konstrukcje i z jakimi wydatkami trzeba się wówczas liczyć.
Jaką konstrukcję mają zabudowy tarasów?
Zabudowa tarasu może powstawać z wykorzystaniem jego konstrukcji lub wymagać wykonania oddzielnego fundamentowania. Jej strukturą nośną są profile stalowe, aluminiowe lub zrobione z tworzyw sztucznego, które skręca się ze sobą, korzystając z klasycznych łączników mechanicznych. Wypełnieniem ścian i dachu są pakiety szybowe z wytrzymałego i w pełni bezpiecznego szkła hartowanego albo laminowanego. Wielu użytkowników decyduje się też na wykorzystanie szkła akrylowego albo lekkiego poliwęglanu. Stosowane przeszklenia mogą pozwalać na przesuwanie lub otwieranie całości lub części boków, co przydaje się latem. Sposób wykończenia wnętrza oraz jego wyposażenie zależą od decyzji inwestora i mogą zawierać rozmaite elementy: od oświetlenia, po różnego rodzaju ogrzewanie.
Co składa się na koszt wykonania zabudowy?
Koszty budowy ogrodu zimowego w Krakowie czy w innym mieście, są związane przede wszystkim z jego rozmiarami oraz rodzajem zastosowanych materiałów. W kosztorysie uwzględnia się pracochłonność ustawienia danej konstrukcji oraz wymagania co do montowanych na tarasie dodatkowych systemów np. rolet przesłaniających dach. Ostateczna kalkulacja wymaga więc dokładnego określenia charakterystyki danej konstrukcji.